Statul va acorda câte un milion de lei familiilor celor doi polițiști care și-au pierdut viața la Sîngerei.
Anunțul a fost făcut astăzi de către Alexandru Munteanu la începutul ședinței de guvern.
Premierul a precizat că banii vor fi alocați din fondul de rezervă al guvernului, în contextul tragediei în care doi polițiști au murit în timpul exercitării atribuțiilor de serviciu.






