După scandalul răsunător în care șeful Moldatsa a fost demis pentru faptul că CV-ul depus la angajare nu corespunde realității, Radu Marian a fost întrebat în ce relație este cu Dumitru Vangheli. Deputatul PAS a menționat că cei doi au „copilărit într-o ogradă”, spunând că n-au fost prieteni, însă își asumă faptul că a greșit atunci când l-a recomandat pe el în funcție.