Primarul municipiului Chișinău, Ion Ceban, a transmis un mesaj cu ocazia Zilei Funcționarului Public. Edilul a felicitat funcționarii publici pentru activitatea lor de zi cu zi, menționând că aceștia muncesc „adesea în condiții dificile, cu multă responsabilitate și dedicare”. „Știu foarte bine cât efort, stres și câte nopți nedormite stau în spatele fiecărui proiect din […]

Articolul Ion Ceban, mesaj de Ziua Funcționarului Public: „Profesionalismul trebuie apreciat după merit, nu după politică” apare prima dată în Realitatea.md.