Proiectul are ca scop asigurarea unei mai mari corectitudini în remunerarea muncii, dar introduce reguli mai stricte pentru acordarea bonusurilor de eficiență, conform Radio Moldova.

La ședința Comisiei Naționale pentru Consultări și Negocieri Colective din 22 iunie, secretarul de stat al Ministerului Finanțelor, Maia Savva, a precizat că bonusul lunar pentru gradul profesional va fi majorat doar în sume fixe începând din 2028. Astfel, plățile pentru deținerea unei diplome științifice sau științifico-didactice vor fi crescute cu sume cuprinse între 900 și 1.400 de lei.

Pentru funcțiile de lector universitar și cercetător-lector, bonusul va crește de la 600 la 1.500 de lei, iar pentru profesori universitari, profesori de știință și profesori habilitați, plățile vor fi majorate de la 1.100 la 2.500 de lei. Bonusul pentru eficiența muncii va fi acordat conform unei noi scheme, a explicat Maia Savva.

„Până în prezent, 99% dintre angajații din sectorul bugetar primeau bonusuri pentru eficiență. Propunem să includem acest bonus de 10% în indicatorii de calcul de bază ai salariului”, a adăugat aceasta. După modificările propuse, dreptul de a primi bonusuri pentru eficiență va fi rezervat pentru maximum 45% din personal. Angajații care vor obține o evaluare „excelentă” vor putea beneficia de un bonus între 12% și 15%, iar cei cu evaluare „foarte bine” vor primi un bonus de 6%.

Bonusul pentru consolidarea potențialului instituțional al organelor locale de autoguvernare va rămâne la nivelul anterior — 30% — și va fi plătit până în 2030. Vorbind despre premiile unice, Maia Savva a menționat că ministerul intenționează să limiteze dimensiunea acestora pentru a evita diferențele între instituții.

„Asigurăm o abordare corectă și propunem să plătim premiile în limita a 2% din fondul anual de bază al salariului, fiecare angajat având posibilitatea de a primi în decursul anului bugetar premii unice în valoare de până la 10.000 de lei”, a explicat secretarul de stat.

Proiectul de lege prevede, de asemenea, o mai mare flexibilitate în atragerea angajaților pentru funcții unde există deficit de personal. „Pe baza unor criterii clare, va fi aprobat un listă a funcțiilor necesare pe o perioadă determinată — de până la trei ani, cu posibilitatea de prelungire cu încă doi ani. Astfel, pe parcursul a cinci ani, pentru anumite funcții vor putea fi aplicate bonusuri salariale între 10% și 30% pentru a asigura ocuparea locurilor de muncă deficitare în instituțiile statului”, a explicat Maia Savva.

În cadrul ședinței, reprezentanții sindicatelor au semnalat o serie de deficiențe ale reformei. Ministerul Finanțelor a asigurat că toate propunerile exprimate vor fi analizate și, în cazul în care există motive, vor fi luate în considerare în noua redacție a legii.