În opinia sa, situația amintește de perioada președinției lui Vladimir Voronin, relatează unimedia.info. „Pe vremea când președinte de țară era Voronin, iar feciorul său, Oleg, câștiga tot felul de concursuri și proiecte de stat prin firmele lui - bănci, construcție - circula un banc prin republică: „În țara asta lucrează doar Oleg Voronin”. N-a durat mult să ajungem să trăim (aceleași) vremuri când în țara asta lucrează doar verișoarele și rudele președintei...”, a scris Vitalie Sprînceană. Reamintim că presa a publicat o investigație conform căreia verișoara președintei Maia Sandu, Anastasia Taburceanu, în mai puțin de un an de activitate în funcția de purtătoare de cuvânt la MoldATSA, întreprindere de stat responsabilă de siguranța traficului aerian, a primit peste un milion de lei.
Activist: Pe vremea lui Voronin lucra doar fiul său, acum doar verișoarele Maiei Sandu
Vitalie Sprînceană compară situația actuală cu perioada președinției lui Vladimir Voronin, când fiul său, Oleg, câștiga proiecte de stat. El afirmă că acum în țară lucrează doar verișoarele președintei Maia Sandu. O investigație a arătat că verișoara Maiei Sandu, Anastasia Taburceanu, a câștigat peste un milion de lei în mai puțin de un an la MoldATSA.





