Sfârșit tragic pentru cei doi polițiști de patrulare, care au ajuns la spital în stare gravă după ce au fost loviți de un autoturism în timpul unei misiuni în raionul Sîngerei.
Poliția Națională anunță că ambii agenți au decedat la spital, în pofida eforturilor medicilor de a le salva viața.
Este vorba despre Chiriac Mihail, în vârstă de 29 de ani, și Dragan Nicolae, de 25 de ani. Aceștia au suferit traumatisme grave după ce au fost loviți de un Volkswagen, în timp ce se aflau pe acostament, lângă o autospecială de serviciu staționată regulamentar, cu semnalele luminoase pornite.
Precizăm că accidentul s-a produs în zona localității Grigorăuca, pe traseul R6. Șeful Poliției Naționale, Viorel Cernăuțeanu, a declarat că șoferul implicat ar fi adormit la volan. Ancheta continuă pentru a stabili toate circumstanțele tragediei.





