Mașină de poliție incendiată în Sîngerei. În seara zilei de 21 iunie, în localitatea Mărinești din raionul Sîngerei, un tânăr de 18 ani, în stare de ebrietate și fără permis de conducere, a lovit cu motocicleta neînmatriculată pe care o conducea o mașină de poliție.
Potrivit oamenilor legii, autospeciala se afla în misiune, cu semnalele sonore și luminoase în funcțiune. Testarea alcoolscopică a indicat o concentrație de 0,18 mg/l alcool în aerul expirat.
”La scurt timp după producerea accidentului, un grup de persoane, acționând din intenții huliganice, a deteriorat mașina poliției. Pe lângă documentarea accidentului rutier, pe caz a fost inițiat un proces pentru huliganism”, precizează oamenii legii într-un comunicat de presă.
Polițiștii continuă acțiunile de stabilire a tuturor circumstanțelor.




