Răspunzând la întrebarea despre cum a fost posibil ca fostul premier Dorin Răceanu să fie numit în MoldATSA în calitate de membru al Consiliului de administrație, Maia Sandu a explicat: „Domnul Răceanu a fost numit acum, după ce a izbucnit acest scandal în MoldATSA, și a fost numit acolo fără plată”. Ea a adăugat: „Nu știu de ce a decis Agenția Proprietății Publice, dar a luat decizia de a-l numi în această situație, pentru a clarifica ce s-a întâmplat acolo. Dar domnul Răceanu a fost numit după scandal”.
Sandu: Răceanu a fost numit în consiliul MoldATSA după scandal pentru clarificări
În răspunsul la întrebarea despre numirea fostului premier Dorin Răceanu în consiliul MoldATSA, Maia Sandu a explicat: „Domnul Răceanu a fost numit acum, după ce a izbucnit acest scandal în MoldATSA, și a fost numit acolo fără plată”. Sandu a adăugat că nu știe de ce Agenția Proprietății Publice a decis astfel, dar a considerat necesar să clarifice situația.



