Potrivit Olgăi Kalmyș, director executiv al Asociației Naționale a Restaurantelor și Localurilor, consecințele noii politici fiscale vor afecta atât antreprenorii, cât și consumatorii finali, scrie jurnal.md. "Astăzi, cota este de 8%, iar dacă aceasta va fi crescută la 20%, va fi un șoc pentru întreaga lanț de aprovizionare alimentară. În primul rând, consumatorul va avea de suferit. În majoritatea unităților de alimentație publică și în sectorul hotelier, costurile vor crește cu 15-25%, iar în unele cazuri, chiar cu până la 30%", a avertizat Kalmyș. Proiectul de reformă fiscală stârnește îngrijorări serioase și în rândul proprietarilor de afaceri. Marina Teleagă, care conduce un restaurant de mai bine de 30 de ani, se teme că creșterea TVA-ului va reduce fluxul de clienți și va pune în pericol întreaga sa afacere. "În orice țară europeană, cota pentru HoReCa este între 6 și 11%, nu mai mult. Dacă la noi va fi mai mare, nu vom rezista. Nici măcar în coșmarurile mele nu vreau să văd o astfel de creștere. Nu putem să creștem prețurile: oamenii vor exclude restaurantele din bugetul familial. Vom pierde din nou angajații și pur și simplu nu vom supraviețui", a declarat Teleagă. În același timp, un studiu recent al Asociației Naționale a Restaurantelor și Localurilor arată că sectorul ospitalității din Moldova a reușit să își mențină reziliența în ultimii ani, în ciuda pandemiei, crizei energetice, inflației și consecințelor războiului din regiune. Veniturile din industrie au crescut cu peste 300%, profitul cu aproape 276%, iar cota HoReCa în PIB-ul țării a ajuns la 1,8%. Cu toate acestea, în opinia jucătorilor de pe piață, creșterea TVA-ului ar putea anula aceste realizări și ar putea duce sectorul înapoi, privându-l de competitivitate și clienți.