După ocuparea locului 3 la începutul lunii, la primul turneu continental, din orașul Makarska, Croația, naționala feminină de rugby 7 a Moldovei are parte de o evoluție superbă și în cea de-a doua fază. Fetele noastre pregătite de Ion Cebotari s-au calificat astăzi în semifinalele turneului de acasă, a campionatului european, competiție ce se desfășoară pe stadionul Dinamo din capitală. În sferturi au avut parte de un meci foarte bun contra Norvegiei. Nicoleta Meșină a fost cea mai bună jucătoare a noastră în prima repriză, ea reușind să plaseze trei esee.