Ministrul Mediului, Gheorghe Hajder, anunță că suspendă ordinul privind recoltarea căprioarelor și lansează consultări publice.
Asta, după ce la începutul lunii ordinul care reglementează cotele de recoltare cinegetică și permit vânarea peste 1.400 de căprioare și cerbi a provocat un val de reacții și critici.
Declarația a fost făcută de Gheorghe Hajder într-un video publicat pe Facebook.






