George Simion a spus că nu va vota guvernul Veștea decât dacă președintele Nicușor Dan își va retrage public „linia roșie” prin care i-a numit pe cei de la AUR extremiști.

În același timp, într-un final paradoxal, George Simion și-a încheiat intervenția spunând că Nicușor Dan nu e un președinte legitim și că AUR va continua procedura de suspendare.