În Franța a fost înregistrat al treilea caz când un copil moare în mașină, din cauza caniculei. Tragedia s-a produs în Saint-Gratien.
Micuțul avea trei ani și a fost găsit de părinți, transmite news.ro. Familia a încercat să-l resusciteze, până la venirea ambulanței, dar fără succes.
Copilul a fost declarat mort, după mai multe încercări de a-l reanima. Familia a declarat că micuțul a ieșit din casă în timp ce mama și al doilea copil dormeau la amiază, iar tata lucra într-un șopron.
Copilul ar fi scăpat de sub supraveghere pentru circa 45 de minute, apoi a fost găsit inconștient în mașină. Mama lui a fost spitalizată în stare de șoc.
Luni, alți doi copii, în vârstă de 2 și 4 ani, au fost găsiți morți în mașina familiei, într-o zonă rezidențială din sud-vestul țării.





