Conform datelor oferite de autorități, o femeie a recunoscut-o pe minora dispărută în zona Gării de Sud, care a și anunțat imediat organele de drept. În prezent, fata se află sub supravegherea angajaților poliției, iar aceasta va fi predată colegilor din Cahul pentru a fi returnată în familie.

Reamintim că o locuitoare a satului Alexandru Ioan Cuza din raionul Cahul a dispărut în dimineața zilei de 22 iunie. La căutări au participat polițiști, rudele fetei și voluntarii echipei de salvare COD. Autoritățile au exprimat recunoștință tuturor cetățenilor care au răspuns și au ajutat la căutări. "Această situație este încă o dovadă că împreună putem spori siguranța fiecăruia", au subliniat reprezentanții poliției.