Doi polițiști au fost spulberați de o mașină la Grigorăuca, raionul Sîngerei. Ofițerii de patrulare activau pe traseul R6 și se aflau pe acostament în momentul impactului.
Starea ambilor victime este extrem de gravă. Cei doi angajați ai Poliției au fost transportați la spital, pentru a beneficia de tratamente specializate.
Oamenii legii au fost loviți violent de un Volkswagen, condus de un bărbat. Aceștia se aflau în afara autospecialei de serviciu. Mașina lor staționa regulamentar, cu semnalele luminoase conectate, informează Poliția Națională.
La fața locului au loc investigații. Polițiștii urmează să stabilească toate circumstanțele în care s-a produs accidentul.





