Șoferul care a lovit doi ofițeri de poliție în raionul Sîngerei ar fi adormit la volan. Declarația îi aparține șefului Poliției Naționale, Viorel Cernăuțeanu.
Oficialul afirmă că asemenea concluzii au fost trase după analiza imaginilor video preliminare. Potrivit lui Cernăuțeanu, în momentul impactului, ofițerii documentau o contravenție.
„Șoferul vehiculului, din ceea ce observăm din imaginile preliminare, a adormit la volan și a pierdut controlul vehiculului”, a declarat oficialul pentru TV Nord.
Doi polițiști au fost loviți de mașină marți după amiază, la Grigorăuca, raionul Sîngerei. În urma impactului, aceștia s-au stins din viață la spital. Ofițerii de patrulare activau pe traseul R6 și se aflau pe acostament în momentul impactului.





