Republica Moldova și Uniunea Europeană se reunesc astăzi la Bruxelles în cadrul celui de-al doilea Summit. Președintele Maia Sandu participă la evenimentul găzduit de șefa Comisiei Europene, Ursula von der Leyen și de președintele Consiliului European, António Costa. Anunțul a fost făcut de viceprim-ministrul pentru Integrare Europeană, Cristina Gherasimov, pe pagina sa de Facebook.
Cel de-al doilea Summit Moldova - UE se desfășoară la Bruxelles: Maia Sandu, Ursula von der Leyen și Antonio Costa discută despre viitorul țării
Republica Moldova și Uniunea Europeană se reunesc astăzi la Bruxelles în cadrul celui de-al doilea Summit. Președintele Maia Sandu participă la evenimentul găzduit de șefa Comisiei Europene, Ursula von der Leyen și de președintele Consiliului European, António Costa.






