Șoferul care ar fi provocat accidentul tragic de la Sîngerei, soldat cu moartea a doi polițiști și a fost reținut, ar urma să fie plasat în arest. Procuratura generală a pornit o cauză penală, iar procurorii din cadrul Oficiului Sîngerei al Procuraturii Bălți urmează să înainteze în instanță un demers privind aplicarea măsurii preventive sub formă de arest preventiv pentru 30 de zile. Informația a fost confirmată pentru PRO TV de către responsabilii de la Procuratura Generală.