Peste patru mii de abateri ale Regulamentului circulației rutiere au fost înregistrate de polițiști pe parcursul weekendului.

Cele mai frecvente încălcări au fost depășirea limitei de viteză, nerespectarea indicatoarelor rutiere și oprirea în locuri interzise.

Totodată, zeci de șoferi au fost prinși conducând în stare de ebrietate, iar peste 2.500 de solicitări au fost înregistrate la Serviciul Unic 112.