Potrivit informațiilor Poliției, un tânăr de 18 ani, în stare de ebrietate și fără permis de conducere, în timp ce conducea o motocicletă neînmatriculată, s-a tamponat în autospeciala de serviciu a Poliției, care se deplasa la o chemare, cu semnalele sonore și luminoase în funcțiune.

Rezultatele testării alcoolscopice a tânărului au indicat o concentrație de 0,18 mg/l alcool în aerul expirat. La scurt timp după producerea accidentului, un grup de persoane, acționând din intenții huliganice, a deteriorat mașina Poliției. Pe lângă documentarea accidentului rutier, pe caz a fost inițiat un proces pentru huliganism. Polițiștii continuă acțiunile de stabilire a tuturor circumstanțelor. Video: Pulsmedia