Conform datelor Procuraturii Generale, în acest caz a fost început un dosar penal pentru încălcarea regulilor de siguranță rutieră de către o persoană care conducea un vehicul, transmite nordnews.md. Doi polițiști, cu vârste de 25 și 29 de ani, au fost loviți de un automobil în Grigorăuca, în timp ce se aflau pe marginea drumului și documentau o încălcare lângă o mașină de serviciu, parcată conform regulilor. Amândoi agenții de poliție au suferit răni grave și au fost transportați la spital. Ulterior, aceștia au decedat. Conform datelor Inspectoratului General al Poliției, șoferul a declarat că a adormit la volan înainte de impact. Între timp, guvernul a aprobat alocarea unei sume de 2 milioane de lei din Fondul de Rezervă pentru familiile celor doi polițiști decedați.
Procurorii vor solicita 30 de zile de arest pentru șoferul care a ucis doi polițiști
Conform datelor furnizate de Procuratura Generală, a fost inițiat un dosar penal pentru încălcarea regulilor de siguranță rutieră de către un conducător auto. Doi polițiști, în vârstă de 25 și 29 de ani, au fost loviți mortal în Grigorăuca, în timp ce se aflau pe marginea drumului pentru a documenta o încălcare.





