O companie de construcții din Republica Moldova este vizată într-un dosar de evaziune fiscală și spălare de bani, după ce autoritățile au efectuat percheziții la sediul acesteia și pe șantiere.

Perchezițiile au avut loc în cadrul unei investigații care vizează administratorii companiei, suspectați că ar fi plătit salarii "la negru" muncitorilor. Momentul în care duc bani muncitorilor a fost surprins în imagini video.