Cercetările au arătat că efectul diuretic al cafelei este determinat în principal de cofeină. Acest stimulent crește fluxul de sânge către rinichi, ceea ce stimulează filtrarea glomerulară – procesul prin care din sânge în tubii renali se filtrează lichidul și se formează urina primară. De asemenea, cofeina împiedică reabsorbția apei în tubii renali, scrie onlymyhealth.com. Potrivit specialistului, cafeaua poate într-adevăr să intensifice ușor eliminarea lichidului, însă în majoritatea cazurilor acest lucru nu conduce la deshidratare. Expertul a explicat că apa conținută în băutură compensează de obicei pierderile de lichid prin urină. Raj a subliniat că riscul real de deshidratare apare doar în combinația mai multor factori – dacă o persoană consumă pe parcursul zilei aproape exclusiv cafea, se află în căldură și în același timp face sport activ. În plus, unele persoane sunt mai sensibile la cofeină, astfel încât simptomele de deshidratare pot apărea mai repede. Printre semnele deshidratării, nutriționistul a menționat setea, uscăciunea gurii, durerea de cap, amețelile și oboseala. De asemenea, volumul de urină poate scădea, iar culoarea acesteia poate deveni mai închisă. Pentru a reduce riscul, specialistul a recomandat consumul moderat de cafea și suplimentarea cu apă. Potrivit acesteia, o obișnuință sănătoasă poate fi consumul unui pahar mic de apă după o ceașcă de cafea.