Parlamentul a ținut un minut de reculegere în memoria lui Mihail Chiriac și Nicolae Drăgan, polițiștii care au murit în urma accidentului produs la Sîngerei, în timpul exercitării atribuțiilor de serviciu.

Deputații au păstrat un moment de tăcere, exprimând condoleanțe familiilor îndurerate și colegilor din cadrul Inspectoratului General al Poliției.