Un medic anestezist-reanimatolog din cadrul Spitalului Raional Comrat va fi judecat, fiind acuzat că, din neglijență, ar fi încălcat regulile de acordare a asistenței medicale, fapt ce ar fi dus la decesul unui pacient de 47 de ani.
Acesta este acuzat că, prin acțiunile sale, a contribuit la o situație care a avut consecințe fatale pentru pacientul respectiv.






