Întrebată cum se face că ex-premierul Dorin Recean a fost numit la MoldATSA, în calitate de membru al Consiliului de Administrare, Maia Sandu a menționat: „Domnul Recean a fost numit acum, după ce s-a întâmplat acest scandal la MoldATSA și a fost numit acolo fără salarizare”, transmite unimedia.info. „Nu știu de ce a decis APP, dar a decis că trebuie să-l numească pe el în această situație, ca să se clarifice ce s-a întâmplat acolo. Dar domnul Recean e numit după scandal”, a adăugat ea.
Maia Sandu: Dorin Recean a fost numit la MoldATSA după scandal
Maia Sandu a explicat că Dorin Recean a fost numit membru al Consiliului de Administrare la MoldATSA după scandalul recent. Ea a menționat că Recean a fost numit fără salarizare pentru a clarifica situația.



