Iranul afirmă că începe să simtă efectele relaxării sancțiunilor. Ministrul de Externe, Abbas Araghchi, a anunțat că țara poate exporta din nou petrol și produse petrochimice fără restricții, că o parte din activele blocate au fost deblocate și că autoritățile pregătesc investiții masive pentru reconstrucție și dezvoltare.

Iranul afirmă că începe să simtă efectele relaxării sancțiunilor. Ministrul de Externe, Abbas Araghchi, a anunțat că țara poate exporta din nou petrol și produse petrochimice fără restricții, că o parte din activele blocate au fost deblocate și că autoritățile pregătesc investiții masive pentru reconstrucție și dezvoltare.