Fermierii moldoveni au scos din nou tractoarele în stradă și au ieșit la protest. Aceștia sunt nemulțumiți că autoritățile intenționează să crească TVA-ul la producția agricolă de la 8% la 20%. Responsabilii de la ministerul Agriculturii au afirmat că respectă dreptul fermierilor de a protesta și continuă să caute soluții pentru remedierea situației.
Fermierii din Moldova reiau protestele cu tractoarele, nemulțumiți de TVA-ul agricol - VIDEO
Fermierii moldoveni au scos din nou tractoarele în stradă pentru a protesta. Aceștia sunt nemulțumiți de intenția autorităților de a majora TVA-ul la producția agricolă de la 8% la 20%. Ministerul Agriculturii a declarat că respectă dreptul fermierilor de a protesta și caută soluții pentru a remedia situația.






