Încă nu s-a încheiat spectacolul de la Cupa Mondială, dar iubitorii fotbalului se pot delecta și cu primele meciuri din campionatul național. Ieri a debutat o nouă ediție a Superligii moldovenești, iar CSF Bălți a dat startul cu o victorie categorică contra Politehnicii. Tot aseară, în derby-ul primei runde, Milsami și Zimbru au remizat. Iar astăzi campioana și vicecampioana, Petrocub și Sheriff au început și ele noua aventură. Tiraspolenii au demolat nou-promovata Real Sireți, în timp ce la Hîncești, campioana Petrocub joacă în aceste clipe cu Dacia Buiucani.
CSF Bălți a început Superliga cu o victorie clară împotriva Politehnicii
Ieri a debutat o nouă ediție a Superligii moldovenești, iar CSF Bălți a obținut o victorie categorică împotriva Politehnicii. În derby-ul primei runde, Milsami și Zimbru au terminat la egalitate. Astăzi, Petrocub și Sheriff au început noul sezon, cu Tiraspolenii înfruntând nou-promovata Real Sireți, iar Petrocub jucând cu Dacia Buiucani.

