În raionul Sîngerei, lângă satul Grigorovca, pe drumul R6 a avut loc un accident rutier. Un automobil marca Volkswagen a lovit doi angajați ai poliției de patrulare. Polițiștii au fost transportați la spital, iar starea lor este evaluată ca fiind extrem de gravă. Despre aceasta a informat pe 23 iunie Inspectoratul General al Poliției.
Conform datelor furnizate de poliție, în momentul accidentului, ambii angajați se aflau pe marginea drumului, aproape de automobilul lor de serviciu.
Așa cum au precizat reprezentanții instituției, mașina de patrulare a fost parcată conform regulilor de circulație, având semnalele luminoase activate. În acel moment, polițiștii au fost loviți de un automobil marca Volkswagen, la volanul căruia se afla un bărbat.
„Starea ambilor colegi ai noștri este extrem de gravă. Ei au fost transportați la spital”, au comunicat autoritățile polițienești.
La locul accidentului, lucrează angajații organelor de drept. Aceștia stabilesc toate circumstanțele accidentului.
Abonați-vă la canalul nostru de Telegram @newsmakerlive. Acolo veți găsi rapid tot ce este important de știut în acest moment despre Moldova și regiune.
Puteți contribui la jurnalismul de calitate, sprijinindu-ne o dată prin sistemul E-commerce de la banca maib sau puteți opta pentru un abonament lunar pe Patreon! Astfel, veți deveni parte a schimbării Moldovei în bine. Datorită sprijinului dumneavoastră, vom putea realiza și mai multe proiecte noi și importante și vom rămâne independenți. Indiferent de modul în care ne susțineți, veți primi un mic cadou. Accesați linkul pentru a deveni colaboratorul nostru. Nu este greu și chiar plăcut.
Dacă ați găsit o eroare, vă rugăm să evidențiați fragmentul de text și să apăsați Ctrl+Enter.





