Conform spuselor purtătoarei de cuvânt a poliției capitalei, Cristina Talpă, pe bulevardul Decebal a avut loc o coliziune între un BMW și o Mazda. Martorii oculari de pe rețelele sociale povestesc că accidentul s-a produs la intersecția cu strada Sarmizegetusa. Unul dintre automobile a suferit daune serioase — ușile acestuia au fost distruse. Din fericire, în urma accidentului, nimeni nu a fost rănit. Circumstanțele accidentului urmează să fie stabilite de către angajații poliției.